Az ereklyetartókkal a szentek életét, mártíromságát hozza közel az emberekhez?
Igen, Becket Szent Tamás mártírhalálát a csontereklyéjét tartó négy darab kihegyezett, aranyozott ezüsttüske jeleníti meg, amely a négy kardszúrásra utal. Becket Tamás egyetlen fennmaradt ereklyéjét az esztergomi főkincstár adta kölcsön a szent évfordulójára, és olyan ereklyetartó elkészítésére kértek fel, amelyben méltó módon ki tudják utaztatni Angliába, illetve ott egy héten keresztül be tudják mutatni a westminsteri apátságban, és kézben tudják vinni a körmenetekben. Nagyon örültem, hogy nyitottan fogadták az újszerű anyaghasználatot, mert ugyan a kapszula klasszikusan aranyozott ezüst, a glóriája ennek is üveg, amelyet kézzel festettem huszonnégy karátos aranyfestékkel, a talapzat és a szár pedig titánból készült.
A soproni Szent Mihály-templomba két ereklyetartót is készített.
Ezek Apor Vilmos püspök és Meszlényi Zoltán püspök ereklyéjéhez készültek. Mindkettőjük mártírhalálának egyediségét igyekeztem finoman érzékeltetni. Apor Vilmos püspök golyó általi halált halt, textilereklyéjét a három puskagolyót jelképezve három, gömbfejű ezüstcsavarral rögzítettem. Meszlényi Zoltán püspök sokáig raboskodott börtönben, az ő csontereklyéjét legyezőszerűen meghajtogatott, bordázott fémháttérbe foglaltam, ami egyszerre utal a mártíromságot jelképező pálmaág erezetére és a börtönrácsra.
Építészmérnökből lett ötvösművészként fontosnak tartja, hogy a tárgyai mindenkinek üzenetet közvetítsenek?
Építészként a háztervezésnél is végiggondoljuk a szerkezetet, a belsőépítészetet, a berendezést, így számomra minden lépték otthonos, legyen szó pici ékszerekről vagy nagy épületekről. Az építészképzés olyan szemléletet ad, amellyel érezzük a méreteket, az arányokat, és tudunk is váltani közöttük. Úgy vélem, annak a művésznek, aki kortárs nyelven képes megfogalmazni bármilyen tudást, feladata, hogy a megalkotott tárggyal segítsen a többieknek közelebb kerülni ahhoz, amit ő valahol már megértett vagy megérzett.